Blog

Tokatta bir ilk! Erbaa ilçesi Doğanyurt köyünde çiftçilerimiz ile birlik kalıntısız asma yaprağı üretimi için toplandık.

Fabrikamızın bulunduğu Erbaa ilçesi Doğanyurt köyünde çiftçilerimizle kalıntısız asma yağrağı üretimi ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıya çiftçilerimizin katılımı oldukça yoğun oldu. Katılan herkese teşekkür ederiz.

Toplantıda kalıntısız yaprağın üretiminin öneminden ve nasıl bir yol izleneceğinden konuşuldu. NG Biyoteknoloji firmasından Mahmut Hız bey kalıntı bırakmayan ilaç hakkında bilgi verdi. Çiftçilerimiz ile soru cevap şeklinde devam etti.

Emekli ziraat mühendisi Zübeyir Daras bey asma bağlarının ilaçlama aşamasında kendisinin destek vereceğinden bahsetti. Geçtiğimiz hasatta kendisi ve köy muhtarımız Mehmet Doğu bey ile kendisinin kullandığını belirtti. Laboratuvar tahlil sonuçlarının temiz çıktığını belirtti. Muhtarımız Mehmet bey ise kendi bağında asma yaprağı ve üzümde verimde %10 artış olduğundan bahsetti.

Kalıntısız ilaçlama yapmanın bölgeye pozitif katkı sağlayacağından, hem yurtiçi hem yurtdışında rahatlıkla ürünlerin pazarlanacağından bahsederek toplantıyı bitirdik.

Toplantıya katılan Erbaa ziraat odası başkanı ve ekibine, Erbaa ilçe gıda tarım ekibine ve özellikle tüm çiftçilerimize teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.